ՖԱՍԹ ԲԱՆԿԻ ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄԸ ՀԱՋՈՂՈՒԹՅԱՄԲ ԿԱՏԱՐՎԵԼ Է «ԴԱՅՄԵՆՇՆ» ՓԲԸ-Ի ԿՈՂՄԻՑ
«Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի կողմից թողարկվել էր 11.5% դրամային և 6.25% դոլարային եկամտաբերությամբ պարտատոմսեր:
Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը հաջողությամբ կատարվել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի կողմից: Պարտատոմսերը ցուցակվելու են Հայաստանի ֆոնդային բորսայի՝ Bbond հարթակում՝ ապահովելով ազատ շրջանառություն։
Ֆասթ Բանկի կողմից պարտատոմսերի սեփականատերերը եռամսյա պարբերականությամբ կվճարվեն տոկոսագումարները՝ արժեկտրոնի տեսքով, իսկ ժամկետի ավարտին կստանան պարտատոմսերի անվանական արժեքը:
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը ժամկետից շուտ տեղաբաշխել է Ֆասթ Բանկի դոլարային պարտատոմսերը:
Նշենք նաև, որ Ֆասթ Բանկը 2023 թվականի սեպտեմբերի 27-ից մեկնարկել է դոլարային պարտատոմսերի նոր տրանշը: Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը սեպտեմբերի 27-ից դեկտեմբերի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացնում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի դոլարային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի նոր տրանշի տեղաբաշխումը։ Մանրամասների համար կարող եք այցելել հետևյալ հղումով:
Անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 31 մասնաճյուղեր:

“Fast Bank” CJSC issued AMD and USD bonds with 11.5% and 6.25% yield.
The underwriting of Fast Bank bonds has been done successfully by “Dimension” CJSC. The bonds will be listed on the Bbond platform of the Armenia Securities Exchange, ensuring free circulation.
Coupon payments to investors will be made by Fast Bank on a quarterly schedule and at the end of the term investors will receive the nominal value of the bonds.
We are delighted to announce that Fast Bank USD bonds have sold out ahead of time.
It should also be noted that Fast Bank issued the new tranche of USD denominated 6.20% 30-months fixed-rate bonds. Dimension Investments is the underwriter of 'Fast Bank' CJSC’s USD bonds. The placement takes place between September 27 and December 27, 2023. For more details, please visit the following link.
For more information about bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at the following number: 010 54 56 70 or contact 31 branches of Fast Bank.